skaitmeninis stetoskopas 4

Skaitmeninis stetoskopas ir auskultacijų analizė

Stetoskopas- vienas pagrindinių ir mažiausiai pakitusių sveikatos priežiūros specialistų naudojamų prietaisų

Stetoskopas yra vienas svarbiausių, ir turbūt, dažniausiai naudojamų prietaisų sveikatos priežiūros specialisto kasdienėje veikloje. Tačiau dabartiniai stetoskopai per paskutinius kelis dešimtmečius beveik nesikeitė. Įvairūs medicininiai prietaisai vis keičiasi, tobulėja, bet didžioji dalis sveikatos priežiūros specialistų vis dar naudoja įprastus analoginius stetoskopus, kokius naudojo ir prieš dešimtis metų. Atlikdami auskultaciją gydytojai, kaip ir juos mokę specialistai pasilenkia prie paciento ir bando išgirsti tolimus, tylius širdies ir plaučių garsus. Dažniausiai gydytojai bando šiuos garsus išgirsti triukšmingoje aplinkoje, vykstant šurmuliui už kabineto durų. Kai gydytojai pasiekia brandesnį amžių, natūralus žmogaus senėjimas ir jutiminių organų jautrumo mažėjimas apsunkina auskultacijos atlikimą. Daugelio šių problemų galima būtų išvengti suteikiant šansą skaitmeniniams stetoskopams.

Taigi, koks turėtų būti šių dienų standartas, kalbant apie auskultacijas? Mes manome, kad tai turėtų būti skaitmeninis stetoskopas. Auskultacijos atlikimas skaitmeniniu stetoskopu neturėtų būti ženklas, kad gydytojas neturi sugebėjimų išgirsti viską pasitelkdamas vien savo klausą. Skaitmeninio stetoskopo naudojimas turėtų būti tikras gydytojo profesionalizmo ženklas ir turėtų parodyti pacientams ir kitiems specialistams, kad šis gydytojas yra atviras naujovėms medicinoje ir siekia suteikti pacientui aukščiausio lygio konsultaciją.

Skaitmeniniai stetoskopai gali ne tik elektroniniu būdų sustiprinti garsą, jie taip pat pateikiami su visu rinkiniu technologijų, tokių kaip- auskultacijos vizualizacija telefone, garsų algoritminės interpretacijos, garsų talpinimas elektroniame sveikatos įraše. Mes manome, kad netolimoje ateityje atsiras poreikis talpinti paciento auskultacijų garsus elektroniame įraše, nes kuo gi tai skiriasi nuo dabar talpinamų echoskopijos arba magnetinio rezonanso tyrimų vaizdų?

Skaitmeninis stetoskopas


Apie skaitmeninį stetoskopą šiandien

Gydytojai, išbandę skaitmeninį stetoskopą juo nenusivilia. Jis tikrai neužima daugiau vietos nei įprastas stetoskopas. Elektroninis stetoskopas pateikia švarius, sustiprintus širdies ir plaučių garsus. Vienu pakrovimu su įprastu USB tipo pakrovėju, stetoskopas veikia apie dvi savaites be papildomo krovimo. Viena nedidėlė problema yra įjungimo ir išjungimo mygtukas, kurį pamiršus paspausti baterija gali išsikrauti per naktį. Tačiau dėl to nereikia jaudintis, nes skaitmeninis stetoskopas gali veikti abiem būdais- kaip įprastas analoginis stetoskopas, kai išsikrauna arba yra išungiamas ir kaip skaitmeninis stetoskopas, kai yra įjungiamas. Nežiūrint į visą tai, šį stetoskopą pakrauti užtenka vos 40 minučių.

Programinė įranga

Viena didžiausių šio stetoskopo stiprybių- jo programinė įranga. Ji leidžia saugoti auskultacijos įrašus, jais dalintis su kolegomis, konsultuotis. Trumpai apie tai, kaip ši programinė įranga veikia.

1. Reikia atsisiųsti programėlę į android arba iOS įrenginį (iPhone, iPad).

2. Prijungti telefoną su stetoskopu per bluetooth ryšį. Tai užtrunka vos kelias sekundes.

3. Galite naudotis programine įranga ir stetoskopu, ekrane matyti auskultacijos vaizdą.

Atlikus auskultaciją, jei norite, galite ją priskirti tam tikram kūno regionui- nugarai, krūtinei, aortos vožtuvui, viršutinei plaučių daliai ir t.t.
Šis stetoskopas nėra tiesiog įrašymo įrenginys, jį taip pat galite naudoti, kad išgirstumėt kolegų atsiųstus auskultacijos įrašus. O taip pat iš įrašų gali mokytis studentai, girdėdami tam tikrai patologijai priskirtus garsus. Garsus galite išgirsti, paspaudę šią nuorodą.

Galite nesibaiminti dėl auskultacijos dalinimosi duomenų saugumo užtikrinimo ir paciento anonimiškumo išlaikymo, nes programinė įranga atitinka aukštus HIPAA saugumo standartus.

Skaitmeninės auskultacijų analizės ateitis

Turbūt daugelis esate girdėję apie Shazam programėlę mobiliems telefonams. Šios programėlės tikslas- naudojant telefono mikrofoną padėti nustatyti skambančią muziką, koks atlikėjas ją atlieka ir koks dainos pavadinimas.

Stetoskopijos auskultacijų srityje, taip pat nestinga inovatyvių idėjų kaip panaudoti įrašytus stetoskopijos auskultacijos garsus ir remiantis didele surinktų garsų duomenų baze bei automatizuotais algoritmais automatiškai nustatyti įvairius sutrikimus.

Išvados

Skaitmeninis stetoskopas yra puiki technologija, jis ne tik atnaujina klasikinį ir įprastą stetoskopą, bet ir atveria puikias galimybes saugoti auskultacijos garsus, juos peržiūrėti ir net panaudoti mokymosi tikslais medicinos studentams.

Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą