medicininiai dronai

Dronų ateitis sveikatos priežiūroje

Dronai yra sveikatos priežiūros ateitis

Manoma, kad būtent 2017 metais įvyks perversmas automatizuotų dronų paslaugų teikime. Šie pažangūs, bepiločiai lėktuvai per paskutinius kelis metus labai išpopuliarėjo ir jų kaina tapo prieinama kiekvienam. Dronai pagrinde buvo naudojami fotografavimui ir filmavimui, tačiau kompanija Amazon sukėlė šurmulį spaudoje, kai praėjusiais metais paskelbė, kad pradės savo prekes pristatinėti klientams į namus naudojant dronus ir praėjusių metų gruodžio mėnesį tokiu būdu jau pristatė prekes pirmiesiems klientams. Pagal Consumer Technology Association skaičiavimus 9,4 milijonai dronų buvo parduota visame pasaulyje 2016 metais ir manoma, kad šis skaičius dar didės 2017 metais.

2016 metais parduotų dronų skaičius pasaulyje
9.4 MLN
Bandymai naudoti dronus gabenant daiktus

2014 metais Minesotos alaus gamykla nusprendė pabandyti dronais skraidinti alų ant ledo žvejojantiems žvejams, tačiau sulaukė Amerikos valdžios įsikišimo dėl saugumo ir aviacijos kodų pažeidimo. Kinijoje bandelių kepyklėlė taip pat bandė savo paslaugas teikti naudojant dronus, bet irgi susidūrė su valdžios draudimu. Panašu, kad kol kas teisių leidėjai nespėja paskui greitą technologijų raidą ir neskuba keisti įstatymų bei palengvinti paslaugų teikimo, naudojant bepilotes skraidykles.


Pirmosios pagalbos teikimas dronais

Dronai galėtų būti puiki ir greita vaistų, vakcinų ir kitos medicininės pagalbos pristatymo priemonė. Jie gali pasitarnauti situacijose, kai kiekviena sekundė yra svarbi, pavyzdžiui stichinių nelaimių metu, pirmosios pagalbos suteikime. Google yra patentavusi prietaisą, kuris gali iškviesti droną, atgabenantį pirmosios pagalbos medicininę įrangą, nelaimingo atsitikimo metu. Kalbant apie defibriliatorių trūkumą ir pasiekiamumą viešosiose vietose, įsivaizduokite, jei dronas atskristų pas žmogų, kuris patyrė širdies smūgį ir su automatiniu išoriniu defibriliatoriumi išgelbėtų šio žmogaus gyvybę. Mokslininkai Toronto Universitete eksperimentuoja su pirmąją pagalbą suteikiančiais dronais.

Dronai taip pat gali pasitarnauti ir nuošaliose vietovėse, į kurias greitosios pagalbos mašinai atvažiuoti reikia nemažai laiko dėl blogo kelio, sunkaus pasiekiamumo. Bepilotės skraidyklės taip pat galėtų skubiai gabenti kraują, skirtą perpylimui arba retus vaistus, reikalingus gydymui.

Dronai stichinėse nelaimėse

Vienas pirmųjų dronų panaudojimų sveikatos priežiūroje buvo stichinėse nelaimėse. Įvairios bepilotės skraidyklės sėkmingai pristatė pirmosios pagalbos priemones įvykus žemės drebėjimui Haityje 2012 metais.

Vakcinų pristatymas į sunkiai pasiekiamas vietoves

Doctors Without Borders organizacija jau eksperimentuoja su vakcinas gabenančiais dronais. Papua Naujojoje Gvinėjoje tuberkuliozės testai ir vakcinos gabenamos į sunkiai prieinamas džiungles. Madagaskare bepiločiai lėktuvai naudojami atlikti nuošaliose vietovėse gyvenančių bendruomenių sveikatos patikrinimą.

Medicininių priemonių pristatymas į ligonines

Silicio Slėnio startuolis Zipline 2016 metais sudarė sutartį su Ruandos valdžia ir pradėjo gabenti medicinines priemones į penkias Ruandos ligonines. Dronai gali atlikti iki 150 pristatymų per dieną ir sumažinti pristatymo laiką. Ankščiau, Ruandoje medicininių priemonių pristatymas ligoninėms trukdavo apie 4 valandas, dabar dronai 100 kilometrų per valandą greičiu vaistus pristato per 15 minučių.

Išvados

Stichinės nelaimės, širdies smūgiai, organų transplantacijos ir dauguma kitų problemų gali būti išspręstos pasitelkiant automatizuotus, bepiločius dronus. Ateityje pirmosios pagalbos suteikimas gali būti staigesnis ir paprastesnis pasitelkiant dronus. Šios bepilotės skraidyklės gali nesunkiai įveikti įvairius atstumus pristatant vaistus, vakcinas, kraują bei organus.


Autorius

Pasidalinkite šiuo straipsniu

Naujienlaiškis


  • Naujienos

    Atsiųsime pagrindines naujienas iš mhealth svetainės.

  • Produktai

    Sužinosite apie atsiradusias naujas paslaugas ir produktus.

  • Nuorodos

    Pateiksime įdomių straipsnių apie inovatyvią mediciną.

Įveskite elektroninį paštą